Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

SnowVolution... przyszłość sportów zimowych?
Autor: Betty   
25.02.2009.
 
Narciarstwo bez gór… niemożliwe? SnowVolution to całkiem nowatorskie rozwiązanie, które eliminuje problem braku gór.
 
Wybrana grafika
Potężne urządzenie składające się z  4-6 koncentrycznych pierścieni, tworzących dysk o średnicy 300 m, nachylony pod kątem 25 st. do powierzchni gruntu. Każdy z pierścieni o szerokości 15-30 m obraca się niezależnie z prędkością 15 m/s. Duża szerokość dysku pozwala na rozproszenie się narciarzy i snowboardzistów po „stoku” co gwarantuje bezpieczną jazdę. Po środku dysku znajduje się wyspa o promieniu 50 m, na niej umiejscowione są hotele, centra handlowe, restauracje. Tam również znajduje się wejście na stok.
 
Wybrana grafika
 
SnowVolution oferuje wszystkim entuzjastom zimowego szaleństwa możliwość aktywnego wypoczynku w warunkach, które do złudzenia przypominają warunki naturalne.

Projekt i koncepcja SnowVolution jest chroniona patentem na wszystkich liczących się rynkach światowych, w tym również w Polsce.
 

Źródło: www.snowvolution.whitelight.uk.com

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.