Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Rękawiczki neoprenowe
Autor: Betty   
13.02.2009.
 
Rękawiczki neoprenowe służą do ochrony przed otarciami naskórka oraz ochroną przed zimnem.  Na otarcia najbardziej narażone są wewnętrzne części dłoni, zwłaszcza u kobiet, ze względu na delikatną skórę. 
 
 Wybrana grafika
Jeśli nie zamierzamy pływać w niskich temperaturach najlepszym rozwiązaniem będzie wybór rękawiczek cienkich, ochraniających od otarć naskórka. Rękawiczki z pełnymi palcami są lepsze, gdy planujemy bardzo intensywne pływanie podczas kliku następujących po sobie dni, np. podczas tygodniowego kursu, ponieważ podczas pływania mogą zdzierać się również opuszki palców.
 
 Wybrana grafika
 
Należy zwrócić uwagę żeby nie używać rękawiczek rowerowych lub takich, których używamy na siłowni. Rękawiczki takie bowiem nie są przeznaczone do kontaktu z wodą. Materiał z którego są wykonane, pod wpływem wody rozciąga się i zwija pod palcami, co w efekcie zamiast ochraniać powoduje dodatkowe urazy dłoni. Lepiej już wcale nie używać rękawiczek niż używać takich, które nie są przeznaczone do sportów wodnych.
 
 Wybrana grafika
 
Jeśli planujemy pływanie w niskich temperaturach należy zaopatrzyć się w grube rękawiczki ochraniające również od zimna (zimnej wody i wiatru)
 
 
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.