Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoserwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Bezpieczeństwo

Nowy sezon i związane z nim przygotowania powinny dotyczyć zarówno sprzętu jak i kondycji.

Windsurfing nie jest bardziej urazowym sportem od innych. Większość kontuzji, jakie występują podczas pływania są wynikiem niewystarczającego rozgrzania mięśni przed wysiłkiem. Na kontuzje i urazy może mieć również wpływ nieznajmość przepisów dotyczących pierwszeństwa na wodzie, prawa drogi, stąd np. urazy w kolizjach. Własności kontuzjogenne może mieć również nieumiejętność oceny warunków panujących na wodzie, nieodpowiednio dobrany lub niesprawny sprzęt, który „nawali” w najmniej oczekiwanym momencie.

Do każdego rozpoczynającego się sezonu należy się przygotować (no chyba, że sezonu nie rozpoczynasz i nie kończysz bo pływasz cały rok na okrągło- SZCZĘŚCIARZ!!!). Najczęściej pierwsze pływanie w sezonie należy potraktować jako rozgrzewkę i „rozpływanie się”. Warto przypomnieć sobie, jakie usterki sprzętowe należałoby naprawić, jakie elementy wymienić na nowe.

Bezpieczeństwo na wodzie zależy od wszystkich użytkowników akwenu, znajomości przepisów, oraz od zdroworozsądkowego podejścia do własnych możliwości i oceny panujących warunków.

© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.