Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasło



serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Sprzęt

Dzięki ogromnej ilości i różnorodności sprzętu, jaki jest obecnie dostępny, windsurfing stał się sportem dla wszystkich. Jeszcze nie tak dawno temu do dyspozycji mieliśmy jedynie długie, wąskie deski, na których osoby rozpoczynające naukę miały wiele kłopotów z utrzymaniem równowagi oraz duże i ciężkie żagle. Przez nieodpowiedni sprzęt wiele osób po pierwszych niepowodzeniach zrezygnowało z dalszej nauki.

 

 

 Obecnie producenci rozpieszczają nas, oferując bogaty wybór sprzętu windsurfingowego. Pływać na desce z żaglem mogą całe rodziny, a więc i dzieci, i rodzice, zaawansowani i początkujący, młodzi i zwinni oraz starsi i juz trochę mniej sprawni fizycznie. Do każdego stylu pływania i każdych warunków wiatrowych znajdziemy odpowiedni zestaw.

Właściwy dobór sprzętu jest bardzo ważny. Od tego zależy komfort pływania oraz szybkość czynionych postępów. Windsurfing to również różne style żeglugi, takie jak Wave, Freestyle, Freeride, Cross, Freerace, Race. Do każdego stylu żeglugi i posiadanych umiejętności, możemy dobrać odpowiedni zestaw, tak by mieć najwięcej frajdy z pływania. Odpowiednio dobrany sprzęt ma ogromny wpływ na postęp nauki windsurfingu, natomiast źle dobrany może zniechęcić lub, co gorsza, doprowadzić do kontuzji i urazów.









© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.